Cover image for Рухатися і не здаватися: у Відні відбулося символічне тренування із Яною Степаненко

25.06.2024

Spread:

Рухатися і не здаватися: у Відні відбулося символічне тренування із Яною Степаненко

НЕЗЛАМНА юна українка Яна Степаненко, яка 2 роки тому отримала важкі поранення під час ракетного обстрілу, у Відні потренувалася із друзями, українцями в Австрії, паралімпійськими атлетами. Завітав і Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Австрія Василь Химинець. Організувала захід команда благодійного фонду UNBROKEN.

У столиці Австрії відбулося тренування та символічний забіг Яни Степаненко. Місце (на біговій алеї біля центрального стадіону) обрали невипадково – саме там найкращий марафонець планети Еліуд Кіпчоґе продемонструвавши силу духу. Атлет встановив світовий рекорд, пробігши марафонську дистанцію за 1 годину 59 хвилин, і продемонстрував, що #NoHumanIsLimited (популярний хештег, фраза з англійської означає «немає обмежень для людини»).

«А Яна своєю силою та незламністю нагадує всьому світові, що для українців немає неможливого, навіть для тих, хто постраждав від війни. Ми всі тут зібралися, щоб нагадати про те, що в Україні триває війна, і від неї страждають не лише дорослі, військові, які на передовій, але й прості діти. Яночка наша амбасадор миру України в усьому світу», - розповіла перед початком тренування представниця благодійного фонду UNBROKEN Юлія Логвиненко.
photo_2024-06-26_10-18-38.jpg

Перед розминкою та символічним забігом до пам’ятної відмітки з рекордом Кіпчоґе Яна поділилася враженнями від особистої участі у Бостонському марафоні (квітень, 2024).

«Відчувала велику підтримку від людей. І ця підтримка надавала мені дуже багато сили не здаватися і продовжувати бігти», - сказала НЕЗЛЛАМНА українка і побажала усім «не здаватися, вірити в себе, і завжди давати і відчувати підтримку!».

Присутні висловлювали слова захоплення Яні Степаненко, а вона поділилася своїми планами на майбутнє: «Не зупинятися і тренуватися. Поширювати у світі ідею НЕЗЛАМНОСТІ».

«Красива і сильна НЕЗЛАМНА українка своєю історією нагадує світові про жахи, які переживають українці від російського вторгнення. Про неї вже і так багато людей знають, хочеться, щоб ще більше дізналися – про її силу, стійкість та незламність. І саме це слово «Незламні» (UNBROKEN) – це про нашу екосистему НЕЗЛАМНОСТІ, яка знаходиться у Львові», - розповів присутнім керівник благодійного фонду «Незламні» Олександр Кобзарев. Саме фонд опікується родиною Степаненків.
photo_2024-06-26_10-18-27.jpg

Окрім української спільноти, австрійських спортсменів, місцевих благодійників, на зустріч у Відні завітав український посол Василь Химинець. Він потиснув руку Яні зі словами: «Посол Австрії разом із послом НЕЗЛАМНОСТІ України у світі можуть робити добрі справи!». Також у короткій промові звернув увагу на страждання вбитих, поранених або депортованих дітей в Україні.

«Ці діти сміливі, вони не дадуть себе зламати. Яна представляє цих дітей, а також всю Україну. Я звертаюся до жителів Австрії з проханням дати цим дітям шанс вести нормальне життя з протезами», - наголосив Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Австрія Василь Химинець.

Щемним і сильним моментом зустрічі також стала розмова Яни з австрійським параатлетом Георгом Шобером. Чоловік розповів, що три роки тому втратив ногу через рак, на початку цього року побачив у мережі мотивуюче відео, де Яна готується до Бостона та знайшов в собі сили кваліфікуватися на Паралімпіаду, що відбудеться у вересні в Парижі.

photo_2024-06-26_10-18-33.jpg

Оскільки у дівчина відчувала біль у колінах, то маршрут бігу зробили досить символічним – близько 60 метрів. Але за словами присутніх, він був важливим і мотивуючим. Організував захід благодійний фонд UNBROKEN за сприяння спільноти UStream Runners Vienna, Олександри Саєнко та Athletes for Ukraine.

Перед візитом до Відня Яна з командою фонду UNBROKEN побувала в Німеччині на благодійному турнірі з гольфу в Траунштайні, на запрошення німецької організації «Атлети за Україну». Частину зібраних грошей спрямують на потреби фонду «Незламні».

Training_012.jpg

Нагадаємо, дівчина втратила обидві ноги під час російського ракетного обстрілу залізничного вокзалу в Краматорську в квітні 2022-го року, але не здалася. І сьогодні 13-річна Яна є одним із символів української НЕЗЛАМНОСТІ. Перші протези для ходьби та бігу Яна отримала в США. Після року відновлення за кордоном вона повернулася до України. У Львові Яна продовжує реабілітацію в Національному реабілітаційному центрі UNBROKEN і бере участь у міжнародних спортивних заходах з фондом UNBROKEN.

У квітні цього року Яна Степаненко брала участь у Бостонському марафоні в США, де зуміла подолати п’ятикілометрову дистанцію. Тоді дівчина мала, окрім спортивної, благодійну мету: зібрати гроші на протез для військового Олександра Рясного, який втратив ногу на фронті.

WhatsApp Image 2024-06-25 at 01.15.33.jpeg

Благодійний фонд UNBROKEN мобілізує ресурси для лікування, протезування, реабілітації та реінтеграції тих, хто постраждав внаслідок російської агресії проти України.

UNBROKEN: лікуємо, реабілітуємо, протезуємо, реінтегруємо українців в Україні.

Tags

#UnbrokenFoundation#UnbrokenFund

Spread:

Make a donation to our charity account
Donate

Related Posts

All news
Footer Logo

UNBROKEN