PROSTHESIS FOR UNBROKEN: СHARITY FUNDRAISING JOINTLY WITH DOBRO.UA

15.09.2022

Поширити:

ПРОТЕЗИ ДЛЯ НЕЗЛАМНИХ: БЛАГОДІЙНИЙ ЗБІР РАЗОМ З DOBRO.UA

Війна щодня калічить українців. Важкі мінно-вибухові травми, вогнепальні поранення, опіки. Зброї ворога байдуже, кого вбивати. Ракети і бомби однаково сильно травмують військових та цивільних, дорослих та дітей.

Українські лікарі героїчно боряться за кожного співвітчизника і повертають «з того світу» навіть найважчих пацієнтів. Однак далеко не всім вдається зберегти кінцівки. І хоч кількість ампутацій у час війни – таємниця – адже за нею ворог може вирахувати кількість поранень, зрозуміло – це сотні людей. Сотні тих, про кого Україна мусить потурбуватися.

«Я з дитинства мріяв бути військовим, для мене честь і обов’язок – це не просто слова», – каже 33-річний Михайло Юрчук. Десантник. Служити пішов в 2016-му. У березні 2022-го його бригада боронила Ізюм. На них вийшов танковий взвод ворога. Снаряд влучив у БТР поряд з Михайлом. Він підірвався, коли біг рятувати побратимів. Єдине, що пам’ятає – темряву.

Коли Михайло розплющив очі, руки уже не було, нога була розтрощена. Під обстрілами до місця евакуації побратими тягнули друга кілька кілометрів, хоч він і просив його покинути. І попри втрату кінцівок жити наповну Михайло вирішив у вдячність за їхній подвиг.

У червні він знову звівся на ноги. Завдяки силі волі і сучасному протезу Михайло, зціпивши зуби, навчився ходити. Наступним кроком мало стати протезування руки. От тільки перспектива, яка чекала чоловіка, йому не подобалася.

PROSTHESIS FOR UNBROKEN: СHARITY FUNDRAISING JOINTLY WITH DOBRO.UA

Тим, хто втратив верхню кінцівку, зазвичай встановлюють гаки або косметичні протези. Перші – для роботи, другі – щоб люди на вулиці не озиралися. Та єдиним дійсно виходом для Михайла і таких, як він, може стати – біонічна рука. Це від 20 до 50 тисяч євро. Звісно, вона ніколи не замінять втрачену руку, але за рахунок спеціальних сенсорів найліпше з усіх девайсів зможе відтворити її функцію. Людина напружує м’яз на ампутованій кінцівці – і кисть реагує.

slider3.png

У це важко повірити, але ВДОМА, тобто, в своїй країні, УЖЕ роблять НАШІ лікарі – для НАШИХ людей. Українці – українцям. Національний центр реабілітації «Незламні» на базі Першого медоб’єднання Львова – це унікальне місце, де кожен, хто постраждав від війни – і дорослий, і дитина – отримує шанс бути врятованим та реабілітованим. З кожним таким українцем там працює мультидисциплінарна команда – хірург, травматолог, протезист, психотерапевт, фахівець з реабілітації. Пацієнт не шукає допомоги за кордоном чи в кількох різних закладах, він її отримує – в ОДНОМУ центрі. На думку психологів, адаптація та соціалізація проходять легше, коли пацієнт перебуває в знайомих мовних умовах, поряд з родичами.

Аби українці якомога швидше могли відновитися після бойових травм, у Центрі “Незламні” запустили програму протезування. Окрім звичайних протезів спеціалісти Центру розпочали встановлювати пацієнтам біонічні протези. Першого протеза отримав Михайло Юрчук. Біонічний протез Михайлові встановили за фінансової підтримки ІТ-компанії Symphony Solutions. Це протез українського виробника Esper Bionics. Нині він вчиться користуватися протезом, «нову руку» називає квитком до повноцінного життя і дуже шкодує, що для багатьох інших, таких як він незламних українців, ця мрія поки лишається нездійсненною.

slider2-1024x576.png

Відтак, щоб втілити її в життя, Національний центр реабілітації «Незламні» спільно з благодійною платформою Dobro.ua розпочали благодійний проєкт «Протези для Незламних». У його межах найкращими у світі біонічними протезами вдасться забезпечити щонайменше півсотні українців, які постраждали від війни. Ціна питання: СТО млн грн. Долучитися може кожен. Достатньо лише натиснути «підтримати», або відправити благодійну SMS вартістю 20 грн на номер 88001.

«Наша місія і бажання – створити найкраще для українців і підняти загальний рівень протезування в Україні, задати планку, нижче якої просто не можна спуститися. Щоб ніхто не думав і навіть не припускав, що можна їхати кудись закордон, аби отримати щось краще, ніж в Україні», – Назар Багнюк, протезист Національного реабілітаційного центру «НЕЗЛАМНІ».

ЗРОБИТИ ВНЕСОК НА НАШ БЛАГОДІЙНИЙ РАХУНОК
Підтримати

Схожі публікації

Всі проєкти
Footer Logo

UNBROKEN