
01.10.2024
Поширити:
«ГЕРОЇ БЕЗ БОЛЮ»: ПРОЄКТ, ЩОБ ДОПОМОГТИ УКРАЇНЦЯМ, ЯКІ ПОСТРАЖДАЛИ ВІД ВІЙНИ
Захисники України, які отримали важкі поранення на полі бою, щоденно стикаються з нестерпним болем. Вони переживають фантомний біль від втрати кінцівок, гострий біль від травм та хронічні страждання після тривалих операцій. Аби полегшити цей біль і дати шанс на життя без страждань, благодійний фонд «Незламні» разом із благодійною платформою dobro.ua запускають новий проєкт «Герої без болю».
Серед тих, кому цей проєкт може допомогти, – 24-річний Максим Жаданов із Вінничини, який втратив руку і ногу, захищаючи Україну поблизу Авдіївки. Максим вже понад пів року змушений приймати знеболювальні тричі на день і все одно відчуває фантомний і хронічний біль. Його історія – лише одна з тисяч подібних історій, що лунають у стінах Національного реабілітаційного центру UNBROKEN.
«Одразу було дуже важко, тяжкі болі, не міг взагалі спати. По дві-чотири години за ніч. Я просто терпів та й усе! Коли відірвало кінцівки, я думав, що той біль найстрашніший, але я помилявся», - ділиться відчуттями Максим Жаданов.

З початку повномасштабного вторгнення Національний реабілітаційний центр UNBROKEN допоміг 18 тисячам українців, які постраждали від війни – як військових, так і цивільних. Лікування багатьох із них триває місяцями і вимагає постійної боротьби з болем. За статистикою 70% ветеранів після поранень мають синдром хронічного болю.
Постраждалим захисникам та цивільним українцям потрібні ЦЕНТРИ ЛІКУВАННЯ БОЛЮ — це спеціалізований медичний підрозділ для діагностики, лікування та контролю різних видів болю, таких як гострий, хронічний та біль, пов'язаний з військовими травмами.
Нині на базі Першого медоб’єднання Львова вже допомогають 70 пацієнтам на день, але кількість людей, які потребують лікування при хронічному больовому синдромі набагато більша – сотні тисяч пацієнтів.
Центр лікування болю зможе надати якісну та сучасну допомогу 200 пацієнтам щодня!
«Герої без болю» – це проєкт, метою якого є створення Центрів лікування болю у трьох медичних закладах Львова: лікарні Святого Пантелеймона, Святого Луки та Святого Миколая, на базі яких функціонує Центр UNBROKEN. Ці спеціалізовані підрозділи будуть забезпечені сучасним обладнанням, необхідним для проведення інтервенційних процедур зі знеболення. Серед методик, які застосовуватимуть лікарі: блокада нервів, пульсуюча радіочастотна терапія (PRF), епідуральні ін'єкції та інші інноваційні процедури.
Проєкт дозволить зменшити фізичні страждання наших воїнів і цивільних, які постраждали від війни, та допоможе їм повернутися до повноцінного життя, не залежачи від знеболювальних препаратів, які можуть викликати залежність.
Центри лікування болю мають бути у кожній нашій лікарні задля:
• Запобігання розвитку хронічного болю у пацієнтів з важкими травмами та ампутаціями
• Покращення якості та тривалості фізичної реабілітації
• Скорочення терміну лікування
• Покращення психологічної стійкості пацієнтів, адаптації до нових умов життя
«Лікування болю завжди було складним, тому що його неможливо виміряти. Одне й те саме подразнення може викликати різний ступінь болю в різного пацієнта. Ми маємо такий амбітний план: зробити повноцінний Центр лікування болю із ургентною службою гострого болю, в тому числі фантомних проявів болю (один із найскладніших для лікування процесів). Ми вже працюємо з найскладнішими випадками, а завдяки створенню повноцінного відділення, наша команда зможе забезпечити лікування до 200 пацієнтів в день. Сформована команда з лікарів-анастезіологів, неврологів, нейрохірургів. Вони навчалися і співпрацюють із найкращими світовими спеціалістами», - розповідає медична директорка Першого медоб’єднання Львова Наталія Матолінець.
Кожен із таких центрів має бути облаштований сучасними операційними. Тут хірурги та анестезіологи виконуватимуть інтервенційні процедури зі знеболення: інноваційні спеціалізовані процедури, таких як блокади нервів, пульсуюча радіочастотна терапія (PRF), епідуральні ін'єкції та застосування інших методів для зменшення болю.
«Операційні приміщення у Лікарні Святого Пантелеймона, Лікарні Святого Луки та у Дитячій Лікарні Святого Миколая не відповідають світовим стандартам для проведення високотехнологічних інтервенційних втручань. Тому ми маємо їх відремонтувати, облаштувати і закупити найкраще обладнання! Для цього потрібно 67 мільйонів гривень», - каже виконавчий директор фонду «Незламні» Олександр Кобзарев.
Благодійний фонд UNBROKEN разом із платформою dobro.ua оголошують про старт масштабної кампанії зі збору коштів для реалізації цього проєкту. Загальна сума збору – 67 мільйонів гривень. Ці гроші підуть на облаштування Центрів лікування болю (ремонт приміщень і закупівля медичного обладнання), які стануть надією на життя без болю для десятків тисяч українців.
Допоможемо Героям позбутися болю!
https://dobro.ua/project/heroes_without_pain/
Контактна інформація:
Благодійний фонд UNBROKEN | НЕЗЛАМНІ
Телефон: +380509832104
Email: foundation@unbroken.org.ua